12 tipů pro rodiče s dětmi jak se znovu seznámit po rozchodu

seznámení po rozchodu

Vrátit se zpět do světa seznamování a hledání partnera může být po letech vztahu a výchovy dětí malým šokem. Ale nebojte se. Není to nic hrozného. Pravidla navazování vztahů se moc nemění a i seznamky jsou už dvacet let prakticky stejné.

1. Zvažte jestli chcete partnera s dítětem

Mám zkušenosti se seznamováním s rodiči i nerodiči a myslím, že je lépe se vztah navazuje pokud má budoucí partner/ka také dítě. V takovém případě se totiž dostanete snáze na „stejnou vlnu“, protože řešíte stejné rodičovské radosti a strasti. Partnerovi, který nikdy neměl děti může naopak péče o něj připadat spíše jako nepříjemnost než radost.

 

2. Nemějte přílišné nároky

Nikdy nevíte, kdo vás na první schůzce může oslovit. Z člověka, který v seznamce na první pohled vypadá jako dokonalý ideál se na živo vyklube pěkný blbec a v průměrném seznamovacího profilu pak můžete najít skutečný diamant.

Nedělejte si zbytečné iluze dokud se s potencionálním partnerem nesejdete osobně, pouze pak se můžete přesvědčit, že je takový jako se prezentuje na internetu.

 

3. Vyzkoušejte více seznamek

V době kdy jsem po rozvodu hledal novou partnerku jsem pochopil, že jsou mé požadavky na vztah mnohem vyšší než když jsem byl mladší a mým preferencím vyhovovalo jen asi 5% žen.

Z nich pak měl pouze zlomek zájem také o mě a proto jsem vyzkoušel hned několik seznamek. Možná jsem to lehce přehnal, ale čím více rozhodíte sítě, tím větší máte šanci najít ten pravý protějšek. Ostatně pokud budete zavaleni žádostmi o komunikaci, vždy se můžete z jedné ze seznamek stáhnout.

 

4. Buďte o sobě upřímní

Použijte vždy aktuální fotografii a nesnažte se ze sebe dělat něco co nejste. Napište také o svých zlozvycích (kouření, alkohol) a negativních vlastnostech, jestli je máte. Nechcete přece ztrácet čas s někým kdo vás nakonec odmítne.

 

5. Buďte upřímní o tom, koho hledáte

Nebojte se napsat koho hledáte. Při vytváření profilu na seznamce o sobě povězte co nejvíce informací a s tolika podrobnostmi jak to jen jde. Nestyďte se taky vznést nároky, které na partnera požadujete.

 

6. Na seznamovacím profilu používejte více fotek

Zapomeňte na fotky z ateliéru. Všichni víme, že neukazují realitu. Důležitá je hlavně přirozenost. Vyfoťte se třeba při sportu nebo procházce přírodou. Použijte několik různých fotek a ve více pózách a alespoň jednu se zobrazením celé postavy.

Fotografie by měli partnera/ku nalákat na život s vámi, takže se nebojte ukázat něco ze sebe a pokusit se zaujmout.

 

7. Buďte přizpůsobiví

To, že máte děti může být časově hodně omezující faktor. Obstarat je a domluvit si hlídání zabere někdy dost času a vyžaduje od partnerů trochu té flexibility.

Zjistěte si, jestli se dokáže přizpůsobit i váš protějšek. Občas totiž věci nejdou podle plánu. Tak třeba: Jak dlouho budete čekat když se zpozdí na rande? 5 minut? 20 minut? Nebo klidně hodinu? Znejte své limity, ale snaže se být tolerantní kdykoli to je možné.

 

8. Zjistěte co od vás protějšek chce

Je dobré vědět jaké má partner/ka plány na budoucnost. Chce s vámi jen randit nebo hledá někoho s kým se může co nejrychleji usadit v dlouhodobém vztahu?

 

9. Naslouchejte svému partnerovi

Ne každé seznámení vyjde hned na první rande a je téměř jisté, že ze začátku uděláte pár přešlapů. Vždy se ale snažte na schůzce věnovat svému protějšku maximální pozornost. Hledejte případné varovné signály v jeho chování a snažte se ho co nejlépe poznat. I když rande nakonec nevyjde, alespoň budete mít jistotu, že vám opravdu neunikl ten pravý.

 

10. Udělejte si seznamovací plán

Seznamování je pozvolný proces. V jednom bodě jsem si dokonce udělal prezentaci v PowerPointu s foty, jmény a poznámkami o ženách se kterýma jsem si zrovna dopisoval. Prezentace mi pak pomáhala utřídit si priority a rozhodnout kterou z potencionálních partnerek vybrat.

Mým plánem bylo podniknout několik schůzek týdně a pokračovat pouze tam, kde schůzka dopadla na 100%. Cokoli méně znamenalo konec.

 

11. Berte všechno nebo nic

Nechci jen tak randit. Hledám partnerku na dlouhodobý vztah klidně do konce života. Takže, když po první schůzce poznám, že to není ta pravá dám to taktně najevo buď přímo na schůzce nebo textovou zprávou těsně po ní. Hledám přece partnerku se kterou si padneme do oka na sto procent. Cokoli méně je jen podvádění sama sebe. To samé doporučuji i pro vás pokud hledáte dlouhodobý vztah.

 

12. Věřte si a nepřestaňte hledat

Existuje mnoho způsobů jak potkat nové lidi. Můžete vyzkoušet seznamky, hledat místa, kde chodí možní partneři nebo třeba jít do kostela pokud jste věřící. Hlavně vytrvejte a nevzdávejte se po několika pokusech. Nakonec určitě někoho najdeme. Takže hodně štěstí při hledání!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *