Jak vytvořit profil na seznamce a vystupovat na seznamce

Pravidla chování na seznamce

Určitě byste rádi komunikovali s lidmi, jejichž seznamovací profil je pravdivý, a obsahuje reálné aktuální fotografie osoby na druhé straně. Komunikovat s člověkem, o kterým nevíte vůbec nic, a přitom on o sobě prozradil mnoho, není příliš férová. Nicneříkající profil druhou osobu tak akorát odradí.

Naopak vyplněný profil, vám pomůže snadněji se seznámit. Každý má totiž nějaký „vysněný protějšek“. Hledá povahové vlastnosti, zájmy, koníčky, které by mu na partnerovi / partnerce vyhovovaly. Na základě informací, které o sobě vyplníte, máte mnohem větší šanci poznat osobu, se kterou si budete mít co říct, a také se díky tomu seznámíte rychleji. Čím více takových údajů uvedete, tím větší šanci na seznámení máte.

Řada seznamek také zvýhodňuje uživatele, kteří mají více fotografií a také detailnější informace. Mohou díky tomu oslovit větší počet uživatelů, získávat různé bonusy a kredity, a tak dále. Seznamky se takto snaží motivovat uživatele.

Originální a zajímavé profily jsou samozřejmě tou nejlepší zbraní na získání zájmu protějšku. Konkurence je značná, a především muži často nebývají příliš originální. Vyplní základní údaje, často „to odfláknou“, a většina z nich tak nějak působí stejně, a zanechávají prakticky nijaký dojem.

Jestliže máte nějaký neotřelý koníček, zážitek, z kterého máte fotografie, nebojte se s nimi pochlubit.
Při vyplňování profilu si dejte záležet, a buďte precizní. Můžete napsat také něco o svých životních postojích. Jak se díváte na život? Co od života čekáte? Vyhnete se tak seznamování s lidmi, kteří mají absolutně jiné názory, než vy.

Jste-li milá, přátelská, komunikativní, spolehlivá, optimistická osoba, stojí za to se o tom zmínit! Vyzdvihněte všechny své kladné vlastnosti. Samozřejmě i chválení sebe samého / samou má své meze. Nic tedy nepřibarvujte a nepřikrášlujte. Jestliže vážně nemáte rádi knihy, a neumíte žádný cizí jazyk, nepište nic o tom, že jste přečetli všechny díly Harryho Pottera v angličtině.

Založení profilu věnujte alespoň půl hodiny. Věřte, že se vám to vyplatí.

Po založení profilu nešetřete aktivitou. Proč čekat, než vám někdo napíše? Ženy většinou chtějí být „dobývány“, a mají pocit, že kdyby muže oslovily jako první, budou trapné. Muž by měl přeci jako první oslovit ženu! Tak to bylo od pradááávna… Ale proč?

Tip pro ženy: Ve skutečnosti nebudete trapné, ale originální! Málokterému muži se totiž stalo, že mu žena napsala jako první. Rozhodně tím uděláte dojem, protože muži mají rádi sebevědomé ženy. Jestliže se vám někdo zalíbil, neváhejte, a napište mu dříve, než to udělá někdo jiný za vás!

Na co si dát pozor?

 • Vyhněte se trapným klišé, které nemají hlavu ani patu. Tak například: „Obyčejný kluk hledá obyčejnou holku“. Nejen, že jste o sobě právě prozradili, že jste absolutně obyčejní a ničím nezajímaví (ačkoliv to tak nemusí být), ale žádáte po ostatních dívkách, aby se ozvaly za předpokladu, že jsou obyčejné. Já nevím jak vy, ale já bych s nikým obyčejným chodit nechtěla. Předpokládám, že ani vy ne.
 • Vše co napíšete, po sobě taky zkontrolujte. Vyvarujete se tak chybám, trapasům a případných antipatií ostatních.
 • Neuvádějte příliš osobní informace. Není třeba, abyste vyplňovali telefonní kontakt, nebo adresu bydliště.
 • Ne, že byste na seznamce nemohli fungovat, ale bez alespoň základních nezbytných údajů a reálné fotografie, máte minimální šanci na seznámení.
  Díky tomu, že vyplníte profil pravdivě, a přidáte fotografie, které neprošly dvaceti filtry, a nebyly vyretušované do poslední pihy poznáte, zda se tomu druhému opravdu líbíte. Možná na fotografiích starých pět let vypadáte velmi hezky, ale dost možná dnes vypadáte jinak. Není nic horšího než první rande, na kterém vás ten druhý nepozná.
 • Zapomeňte na falešné profily, a nepravé fotografie stažené někde z internetu. Určitě by se vám také nelíbilo komunikovat s osobou, která se vydává za někoho jiného. Navíc, pokud toužíte po osobním setkání, může z toho být přinejmenším velký trapas.
 • V profilu budete uvádět, jak by měl vypadat váš protějšek. Vyvarujte se přesného popisování druhé osoby. Nebuďte příliš konkrétní, tedy neuvádějte, že by váš partner měl být 188 – 190 cm vysoký, měl by mít světle modré oči a tmavě hnědé vlasy, a denně by měl navštěvovat posilovnu. Daleko lepší je uvést, že hledáte muže vyšší sportovní postavy. Ano, pravda je, že pokud jste příliš nároční, a máte v hlavě jednu jedinou představu „dokonalé / ho“ muže / ženy, není zde vysoká pravděpodobnost, že ho / ji najdete. Nereálné požadavky na protějšek tedy nejsou na místě.
 • Vyplatí se také sledovat vaši konkurenci. Vyhněte se chybám, kteří dělají ostatní. Když si rozkliknete jednotlivé profily, zjistíte, co vám není vůbec sympatické, a co vás naopak zaujalo. Nikoho však nekopírujte.
 • Nahrajte fotografie, na kterých se sami sobě líbíte. Dobré je poradit se také s další osobou, která vám řekne, jak na ni působí vaše fotografie, a které jsou pro seznamku těmi nejvhodnějšími. Umísťujte aktuální fotografie, ne deset let staré fotky.
  Nejdůležitější je vaše profilová fotografie. Bez ní se vám nejspíše nikdo neozve. Lidé si vybírají podle sympatií. I vy hledáte mezi desítkami, stovkami mužů / žen. Nahrajte fotografii v dobré kvalitě. Zvolte fotografii, která zaujme. Nenahrávejte dalších deset podobných, ale raději vyberte fotografie z nějakých akcí, událostí nebo výletů, kterých jste se účastnili. Mohou to být fotky z aktivní dovolené, nebo pohodová fotografie, na které jste zvěčněni, jak relaxujete v obývacím pokoji. Příliš mnoho „selfie“ fotek, které se prakticky ničím neliší, vážně nikoho nezaujmou.
 • Na svém profilu nepoužívejte následující fráze:
  „Su jaký su, a nikdo mě nezmění.“
  „Princ hledá pohádkovou princeznu, se kterou bude žít šťastnou pohádku…“
  „Budu tě mít rád, a je mi jasné, že tahle láska nezhasne…“
  (Přestože rádi skládáte básně, na seznamce se zdlouhavým veršům vyhněte.)
  „Chcete mě?“
  (Nezní to trochu zoufale? Trochu dost?)
  „Namasíruji tě, a probudím v tobě vášeň.“
  „Hledám normální ženskou, žádnou alkoholičku, ani žádnou línou povalečku. Prostě ženskou co vypere, vyžehlí, navaří. Jsem normální chlap!“
  „Hledám přítelkyni na povídání, na kafe, i na nějaké ty neplechy…“
  „Je to milý, hravý, čistotný klučina, který hledá dívku na mazlení…“
  (Popisujete vážně sebe? Takhle rozhodně ne. Působí to, jako byste popisovali svého kocoura…)
  „Těžkotonážní baculky, prosím, nepište mi.“
  „Dámu na úrovni, opravdu na úrovni!“
  „Jsem materiálně dost zajištěný, doufám, že se na tebe dá koukat.“
 • Nesnažte se působit, že „to“ máte na háku, a je vám vlastně jedno, zda se setkáte, nebo ne. A že jste na té seznamce vlastně úplně náhodou. Nic nemůže protějšek odradit víc, než arogantní, přehnaně sebevědomá osoba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *