Jsou placené seznamky lepší než neplacené?

Vyplatí se placené seznamky?

Platit nebo neplatit to je otázka, která při výběru seznamovací stránky napadne asi každého. Vyplatí se vůbec investovat i několik set korun měsíčně do seznamovacích webů, nebo je lepší raději zkoušet seznámení zdarma. Z pohledu toho, že hledáte partnera se kterým můžete strávit třeba zbytek života asi nemusíte váhat, ale opravdu nabízejí placené seznamky něco navíc?

Jak placené tak seznamky zdarma jsou dnes velmi populární. Podle průzkumu v zahraničí vedou ty placené. V anglicky mluvících zemích se dokonce 46% lidí, kteří se v uplynulých dvou letech seznamovali na internetu využívalo Match.com (seznamku s měsíčním předplatným 40 dolarů) a po 23% na webech Plenty of fish (zdarma) a eHarmony (opět placená).

Pokud se ale podíváme na celkovou spokojenost se seznamkami, v průzkumu naopak sice těsně ale přesto vedou neplacené seznamky v čele s OkCupid a gay seznamka Grindr.

Co navíc nabízí placené seznamky?

Někteří experti tvrdí, že placené seznamky mají větší důvěryhodnost, protože odradí většinu trolů a uživatelů, kteří si chtějí jen povídat. Uživatelé placených seznamek to se seznámením obvykle myslí vážně a tudíž se zvyšuje šance na seznámení.placené seznamky vs seznamky zdarma

Seznamky zdarma ale rozhodně není třeba podceňovat. I když se může na první pohled zdát, že slouží jen pro vyhledávání krátkodobých vztahů není to pravda. Ve všech seznamkách najdete lidi s různými úmysly takže partnera/ku můžete najít opravdu kdekoli.

Specifika českých placených seznamek

Ač se to nezdá, naprostá většina seznamovacích služeb v Čr je nějakým způsobem placená. Většinou pro registraci požadují alespoň symbolický vstupní poplatek ( příkladem může být seznamka Yellobar nebo Štěstí). Tímto poplatkem se jednak pokrývají náklady na provoz portálu, který je pak bez reklam, ale také to zvyšuje důvěryhodnost a odfiltrovává většinu anonymních vtipálků a prudičů.

Další kategorií jsou seznamky s měsíčním členstvím, které se pohybuje většinou od dvou set do pěti set korun a řadí se k nim například Elite date nebo eDarling. U těchto seznamek funguje takzvaný matchmaking, neboli vědecké seznamování. Seznamka vám po vyplnění psychologického dotazníku a vašich preferencí sama vyhledává potencionální partnery a doporučuje ty nejvhodnější. Podobně funguje i zahraniční seznamka Match.com.

V zahraničí také fungují seznamky na principu placení za každou zprávu, nebo zobrazení profilu. U nás se o toto pokoušela seznamka bombaa.cz, která umožňovala uživatelům na zobrazení svého profilu dokonce vydělávat (seznamka již nefunguje)

Kde se tedy seznámit?

Přes 45% uživatelů se rovnou zaregistruje do více seznamek, takže můžete vyzkoušet více možností a v klidu si vybrat, která vám vyhovuje nejvíce. Pokud hledáte seznamku zdarma můžete vyzkoušet například Seznamte.cz (recenze zde) nebo Seznamka.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *