Návod jak oslovit ženu na seznamce

Jak začít konverzaci se ženou na seznamce
Z pohledu ženy bych ráda napsala pár rad pro muže, kteří nevědí, jak správně oslovit ženu na seznamce. Nejspíše neexistuje žádný zaručený „recept“, který by fungoval na všechny stejně. Jsou ale věty, a způsoby oslovení, kterým byste se měli vyhnout.
A naopak, jsou důležité detaily, na které byste neměli zapomínat!

Jak tedy začít, nebo spíše… Jak rozhodně nezačít!

Ahoj, jak se máš?„…. Prosím, takhle ne! Jakou odpověď asi můžete čekat? Dobře, špatně. Těžko se člověk „rozpovídá“ cizí osobě na druhé straně, že dnes to moc dobře nejde, protože ta nová kolegyně v práci není příliš přátelská, nebo ta masáž na bolest zad vůbec nepomohla. Stejně tak se vyhněte otázkám tipu: „Jak jde život?“ nebo : „Co ty tady?„.
A už vůbec nepoužívejte při navazování kontaktu větu „Co je nového?„. Nejspíše nevíte, co je „starého“, takže na tuto odpověď žena buď reagovat nebude, a nebo odpoví stroze: „Nic.“

Dejte jí najevo, že vás zajímá!

Pokuste se být originální! Kolik takové ženě může přijít podobných otázek? Mnoho! Ženy pak tyto správy často smažou, aniž by si prohlédly váš profil.
Pravděpodobně vás žena na druhé straně zaujala svým vzhledem, nebo informacemi, které o sobě uvedla v profilu. Každé ženě polichotí, že jste si dali tu práci, a informace na jejím profilu si přečetli. Víte, jaké jsou její záliby, nebo jaké znamení zvěrokruhu je. To ovšem neznamená, že byste měli sepsat dlouhý příběh o tom, jak se vaše dvě znamení perfektně doplňují, a jistě budete společně žít v harmonii až do konce života. Takhle tedy ne…
Klíčem k úspěchu je začít konverzaci o některé z jejích koníčků, a doplnit ji informací, že tuto činnost máte rádi také.
Příklad: „Ahoj Lenko, zaujala jsi mě. Na fotkách, kde hraješ tenis Ti to moc sluší. Máme stejnou zálibu, já hraji už od svých osmi let. Dívám se, že jsme ze stejného města, možná bychom mohli zajít někdy na kurty společně. Jak často hraješ? Rád bych Tě poznal. Budu rád, když napíšeš. Pavel“
jak oslovit ženu na seznamkách

Taková zpráva by mi byla rozhodně příjemná a milá. Měla bych důvod na ni odpovídat. Proč?

 • Začněte oslovením, nejlépe jménem. „Milá slečno“ zní opravdu příliš univerzálně. Prozraďte něco o sobě – alespoň vaše jméno (pokud jste na seznamce pod přezdívkou), a také odkud jste. Připsat můžete také věk.
 • Napište důvod, proč píšete. Chcete se seznámit, to je jasné. Proč právě s touto osobou? Co se vám na ní líbí, proč si myslíte, že byste si rozuměli? Můžete pochválit její vzhled, vlasy, úsměv nebo postavu, rozhodně byste ale měli připsat i jiný důvod, proč vás daná osoba zaujala. Tedy, nesoustřeďte se pouze na vzhled.
 • Pište bez chyb. Pokud si nejste jistí nějakým slovem, raději jej nahraďte jiným, nebo si zjistěte, jak se správně píše. Hrubka hned v první zprávě nezanechá nejlepší dojem. Nehledě na to, že právě onu první zprávu si vaše možná budoucí partnerka bude pamatovat nejvíce. Navíc, psát na úrovni a bez chyb, to je v dnešní době samo o sobě dost originální.
 • Jak jste si všimli, ve zprávě nechybí otázka. Ta je opravdu důležitá pro druhou stranu, která bez otázky nemusí vědět, co odpovědět. Díky otázce se má „čeho chytnout“, a vy tak docílíte také toho, že její odpověď nebude jen ohrané: „Ahoj, mám se fajn.“ V horším případě : „Čau. OK.
 • Tato zpráva není příliš strohá, ani dlouhá. Není potřeba rozepisovat žádné dlouhé romány, ty nikoho nezajímají. Takže se vyhněte zdlouhavému příběhu o tom, jak jste si při tenise v páté třídě natáhli sval na pravém lýtku.
 • Jestliže nemáte na svém profilu fotografii, přiložte ji ke zprávě. Vaše fotografie by měla být kvalitní, aktuální, v žádném případě vulgární.
 • Nerozesílejte svoji zprávu jako nějaký „řetězák“‚! Raději napište jednu, dvě cílené zprávy osobám, které vás opravdu zaujaly. Zašlete raději zprávu, ze které bude mít daná osoba pocit, že byla jen pro ni, nikoliv, že ji přeposíláte dál. Tím dosáhnete právě oslovením nebo informací, že máte něco společného..
 • Není nutné, abyste psali o tom, že jste prakticky stejní, a máte rád přesně ty stejné záliby, stejné jídlo, stejné hudební skupiny. Můžete napsat, že obdivujete, že zálibou ženy je malba, kterou vy sám vůbec neovládáte. Navíc nebudete působit jako všeuměl, co všechno umí, všude byl, a od všeho má klíče.
 • Vyvarujte se veškerých informací o vašem předchozím vztahu. „Myslím si, že by mi to s tebou mohlo vyjít, protože se zdá, že jsi úplně jiná, než moje bývalá…“ Myslet si můžete co chcete, ale taková zpráva pohřbí každou konverzaci. Zajímá vás žena na druhé straně. Zajímá vás ONA. Dejte jí to patřičně najevo.
 • Z pohledu ženy bych ráda připsala, že není nic horšího, než když se jako „nováček“ přihlásíte na seznamku, ještě ani nemáte pořádně vyplněný profil, a už vám urputně vypisuje neznámý muž. Žena má potom pocit, že ten na druhé straně je tak trochu zoufalec, který čeká na snadnou „kořist“ – tedy na ženu, která se chce seznámit, ale zatím nemá žádný okruh nápadníků, ani přehled o tom, kdo by se jí zamlouval.
 • Dejte ženě pocit, že víte, co chcete! Větu: „Možná bychom se k sobě hodili, třeba se někdy můžeme sejít.“ nahraďte raději: „Myslím, že si budeme rozumět, a rád bych se s Tebou setkal.“
 • První oslovení na seznamce by mělo působit pozitivně. Není nic horšího, když budete působit v druhé osobě budit dojem ztroskotance, který stále hledá svou životní cestu. Věty jako: „Už jsem nedoufal, že by mě někdo mohl oslovit.“, „Nemám v lásce štěstí.“, „Občas mám pocit, že už budu navždy sám.“, rozhodně nepůsobí atraktivně, a ženu naopak odradí!
 • Zachovej si úroveň! Neproste o to, aby vám odepsala, nebo dokonce, aby se s vámi ihned setkala! Nedožadujte se komunikace. Jestliže žena neodpovídá, přestože na seznamce je online, nemá zájem. Neponižujte se zprávami jako: „Přišla Ti moje zpráva?“ Když bude mít zájem, sama odepíše.
 • Pokud máte smysl pro humor, a jste schopni vymyslet nějakou vtipnou úvodní zprávu, která ženu pobaví, máte vyhráno!
 • A nakonec! Žádné sexuální narážky. Píši z vlastní zkušenosti. Pro ženu je to opravdu velmi nepříjemné zvláště, když nemáte nejmenší ponětí o tom, kdo jí to vůbec píše. Dosáhnete tak jen toho, že ženu vystrašíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *