O autorovi

jak se seznamuju na internetuKdo vlastně jsem?

Jmenuji se Petr a i ve svých 33 letech stále hledám tu pravou. Po mém dlouholetém vztahu a těžkém rozchodu před několika měsíci jsem chtěl být sám a na ženy ani nepomyslet. Pak mi konečně došlo, že bez žen to prostě není ono je čas jít dál a nezůstat na ocet :). Tak co teď? Jako nepříliš společenský introvert a spíše intelektuál to pro mě je poměrně těžké. K bývalé přítelkyni se vracet nechci a můj život zahrnuje asi 10 dobrých přátel, pár známých a kolegů u kterých vztah opravdu nenajdu. Navíc nejsem vyloženě Casanova ani člověk který běžně osloví ženu, která se mi líbí jen tak na ulici. Nenavštěvuji ani hospody, bary a podobné podniky, kde seznamování běžně probíhá a tak je seznámení přes seznamky jednou z mála příležitostí u kterých můžu někoho najít.

Neříkám tedy, že se chci seznámit výhradně přes internet a v běžném životě se snažit nebudu, ale už před pár lety mi to na seznamkách jednou vyšlo, tak proč to nezkusit znovu :).seznamování přes internet

Proč hodnotím internetové seznamky

Jednoduše seznamování na internetu je nejen pro mě jedním ze způsobů, které v dnešní uspěchané době mohou pomoci najít partnera. Problémy většiny dnešní dospělé populace – dlouhá pracovní doba, minimum sociálních kontaktů a málo volného času nedávají moc prostoru pro hledání partnera a proto se mnohdy internetové seznamky přímo nabízejí jako moderní náhražka běžného rande.

A vybírat je opravdu z čeho. Jen na českém internetu jsou stovky seznamovacích služeb různé kvality a velikosti. Můžete tak narazit na stránky, které navštěvují desítky tisíc lidí denně a také „seznamky“ kde nezavadíte o živou bytost a jejich návštěvnost se pohybuje blízko nuly. Taky existují specializované portály, které navštěvují jen určité skupiny lidí se stejnými zájmy nebo jinými společnými znaky. Namátkou tak můžeme vzpomenout seznamky pro teenagery, postižené, katolíky, lidi co nechtějí děti nebo třeba nudisty.

Šance na seznámení se rapidně zvyšuje, když si vyberete správné místo. Nikdy bych se nechtěl seznamovat někde, kde mi z padesáti profilů odpoví třeba dva lidé a z toho jeden jen jednou. Některé seznamky, které nemažou staré profily a pak se chlubí statisíci uživateli sice vypadá na první pohled zajímavě, ale když pak ve skutečnosti zjistíte, že půlka lidí zde je už několik let zadaných a většinou mají i děti, už to taková hitparáda nebude.

Asi nikomu se nechce na strávit hledáním partnera dlouhé měsíce či roky a tak jsem se rozhodl „obětovat“ a sám najít to nejlepší místo pro seznámení pro sebe i ostatní.