Rande – recenze seznamky

logo seznamka rande

Seznamovací server Rande.cz na českém internetu působí už od roku 2010 a za tu dobu si vydobyl poměrně značkou popularitu. Pojďme se na něho podívat trochu podrobněji. Co vše nám nabízí?

Krok první, jak se na Rande.cz zaregistrovat:

Registrace na portálu Rande.cz je poměrně jednoduchá, potřebovat budete jen několik málo základních údajů. Zadáte pohlaví, datum narození, vyberete místo bydliště a budete samozřejmě potřebovat i svou přezdívku a heslo, pod kterými se na web dál budete přihlašovat. Váš nick musí být unikátní, to znamená, že ho nemůže využívat žádný jiný uživatel. Následně už jen opíšete kontrolní kód.

Pak budete přesměrováni na další stránku, kde se rozepíšete podrobněji jak o sobě, tak o nárocích na svůj budoucí protějšek. Povinně musíte svěřit, z jaké lokality by váš vybraný partner měl být a koho, respektive za jakým účelem, vlastně hledáte. Docela logicky mezi vyžadované údaje patří také věk eventuálních zájemců rande s vámi. Na ten váš se sice server zeptá rovněž, nicméně jej nezveřejní. Také budete muset vyplnit výšku a zapřemýšlet o tomto parametru i u svého možného partnera.

Další údaje již patří k těm nepovinným. Chcete-li ovšem svou představu konkretizovat, tak můžete. Sem patří informace o tom, zda jste například rozvedení, váš vztah k alkoholu a cigaretám či dosažené vzdělání.

Popřípadě můžete Rande.cz jednoduše spojit s vaším profilem na Facebooku a k přístupu na ni využívat údaje odsud. Po registraci už se vám otevře přístup na vlastní seznamku.

Co umí seznamka Rande.cz:

Ještě předtím, než se začnete po webu pohybovat, vás sám upozorní, že by bylo vhodné si nahrát fotografii. Přestože to není povinností a seznamovat se můžete i bez ní, tak takové profily jsou zkrátka pro potenciální zájemce mnohem lákavější.

Seznamka je unikátní díky principu, na kterém pracuje. Doporučí vám totiž si vyplnit profil rozčleněný do několika oblastí. V nich popíšete sebe samotné, svou povahu a zájmy a určíte, jak moc by vám měl v tomto směru odpovídat váš budoucí partner. Zároveň si sami rozmyslíte, jak je či není pro vás daná kategorie důležitá. To znamená, jestli například jakožto středoškoláci chcete, aby měl stejné vzdělání jako vy a hodláte na tomto parametru navíc striktně trvat.

seznamování na seznamce rande

Takže vám pak portál inteligentně s výběrem budoucího partnera pomáhá a řadí je tak, aby odpovídali vámi uvedeným kritériím. Případně si můžete jmenovat i jednu konkrétní vlastnost, na které vám opravdu záleží a filtrovat nalezené profily podle ní. Jestli si ovšem říkáte, že lásce se zkrátka nedá poručit a chcete zkusit spíše štěstí, lze účty procházet také zcela volně. Pokud jste si tedy o sobě napsali, že hledáte vážný vztah, rozhodně to neznamená, že je vám dále zapovězeno zkusit najít přátele, se kterými byste „pouze“ zašli na kávu. Veškeré zprávy od zájemců se vám automaticky archivují do vzkazů.

V případě, že by vám připravené kolonky přece jen nevyhovovaly, můžete svá přání zformulovat přesně tak, jak si přejete a napsat si inzerát, případně i samozřejmě procházet inzeráty ostatních. Jsou přehledně roztříděny do kategorií jednak podle toho, koho hledáte, to znamená například vážný vztah či flirt. A jednak i podle toho, jakou představu máte o tom, co byste spolu chtěli dělat, tedy jestli chcete spíš vyrazit na výlet do přírody nebo byste dali přednost tomu strávit ono kýžené rande třeba v kině.

K dispozici je ještě jedna poměrně užitečná „vychytávka“. Díky možnost si zobrazit přednostně ty, kteří jsou zrovna online, se citelně zvyšuje šance, že pokud někoho oslovíte, záhy vám odpoví.

Další užitečné funkce systému Rande.cz

Web můžete poměrně dobře ovládat a mít tak dokonalý přehled o dění. Někdo vás opravdu zaujal? Přidejte si ho do přátel a hned budete vědět, že je zrovna online. Chcete mít přehled o novinkách ze sekce inzerátů? Nastavte si funkci SMS hlídače.

Mimo svého primárního účelu slouží web Rande.cz i k zábavě. Součástí je také hra v podobě virtuální vesnice Vidlákov, kde se také dá využít interakce s ostatními, kteří na Rande.cz mají svůj účet. Mimo to na webu najdete novinky nebo recenze ze světa hudby, vtipy, diskusní fórum nebo sekci, kde můžete prohlížet fotky ostatních uživatelů, případně je i hodnotit. V sekci deníky si můžete psát krátké postřehy, případně si číst zápisky ostatních uživatelů. Pokud byste potřebovali vědět, jestli vám náhodou na romantickou schůzku v přírodě s vaším novým objevem nezaprší, poslouží i předpověď počasí. Naopak jste usoudili, že s tímhle člověkem se nechcete dál vídat ani virtuálně, natož spolu vyrazit na skleničku? Pro případ, že by to druhá strana nehodlala pochopit, je tu možnost danou osobu také vložit do ignorace.

Za poplatek si rovněž můžete zařídit na seznamce Rande VIP účet, který vám poskytne navíc mnoho užitečných funkcí jako například více místa pro vzkazy či fotografie. Jednoduše si účet aktivujete za pomocí odeslání SMS na příslušné číslo.

Zdarma si také můžete z Google play stáhnout mobilní aplikaci Rande.cz určenou pro Android. Aplikace je uživatelsky velmi přívětivá a snadno se ovládá, přitom ale zachovává všechny možnosti webového rozhraní.

Klady:

  • přehlednost

  • pro všechny druhy seznámení

  • řada jiných možností zábavy

Zápory:

  • zpoplatněné VIP členství

  • profily nepodléhají žádné kontrole

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *